Історія нашого закладу

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний навчальний заклад Вінницької міської ради» побудований у 1972 році Вінницьким авіаційним заводом з метою задоволення потреб працівників заводу у вихованні та навчанні дітей раннього, дошкільного віку.

У період з 1972 по 1992 р.р. керувала закладом  Ребяк Галина Григорівна, а з 1993 року — Юсупова Валентина Нарцизівна. У 1999 році , згідно рішення Вінницького виконкому, дошкільний заклад передано у комунальну власність міста.

Відповідно рішення Вінницької міської ради від 23.12.2016р. № 531 дошкільний навчальний заклад переіменовано у комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад № 43 Вінницької міської ради».

Про нас

Комунальний заклад «Дошкільний навчальний заклад №43 Вінницької міської ради» — це ясла-садок загального розвитку дітей раннього і дошкільного віку, що належить до комунальної власності м. Вінниці. В закладі  функціонують 8 груп, які відвідують 320 дітей:

2  групи для дітей  раннього віку,

2 групи для дітей молодшого дошкільного віку,

2 групи для дітей середнього дошкільного віку,

2 групи для дітей старшого дошкільного віку.

В своїй діяльності педагогічний колектив керується Конституцією України, Законами України « Про освіту», « Про дошкільну освіту» , Положенням про дошкільний навчальний заклад України, іншими  нормативно — правовими актами, власним  Статутом.

Зміст освітньої роботи з дітьми, форми організації освітнього процесу  відповідають основним вимогам і концептуальним засадам Базового компонента дошкільної освіти України ( нова редакція) та реалізуються через комплексну освітню програму для  дітей від 2 до 7 років «Дитина» ( нова редакція 2016 р.) та парціальні програми:

• «Веселкова музикотерапія: оздоровчо – освітня робота з дітьми старшого дошкільного віку» (авт. Малашевська І.А., Демидова С.К.)
  • «Про себе треба знати, про себе треба дбати», програма з основ здоров’я та безпеки життєдіяльності дітей віком від 3 до 6 років, (авт. Лохвицька Л. В.);
  • «Україна – моя батьківщина», програма національно – патріотичного виховання дітей дошкільного віку (авт.:Каплуновська О.)
  • «Дитина у світі дорожнього руху», програма з формування основ безпечної поведінки дітей дошкільного віку під час дорожнього руху (авт.:Тимовський О.А., Репік І.А.).

Роботу колективу вміло очолює компетентний сучасний керівник Юсупова Валентина Нарцизівна, яка виявляє високий рівень професіоналізму, ініціативи та творчості, забезпечує високу результативність роботи колективу.

Методичне керівництво освітнім процесом здійснює вихователь-методист Кравчук Наталія Іванівна.

З метою забезпечення подальшого розвитку КЗ «ДНЗ №43 ВМР» як повноцінного освітнього простору для навчання, виховання і розвитку дошкільнят відповідно до їх задатків, нахилів, здібностей, індивідуальних, психічних та фізичних особливостей, культурних потреб, виконання вимог Базового компонента дошкільної освіти, забезпечення соціальної адаптації та готовності продовжувати освіту; створення безпечних і комфортних умов для учасників навчально-виховного процесу дошкільного закладу, зміцнення матерільно-технічної бази закладу затверджена Компексна програма розвитку КЗ «ДНЗ № 43 ВМР» на 2018 — 2021 роки.

Девіз роботи дошкільного закладу:

Граючи — навчати,

Граючи — розвивати,

Граючи — виховувати.

На підвищення рівня організації навчально-виховного процесу у закладі створені умови для впровадження позитивного педагогічного досвіду, інноваційних технологій. Успішно реалізувати завдання пізнавального, логіко-математичного розвитку, формуючи уміння оперувати математичними поняттями, знаходити закономірність у розташуванні об’єктів допомагає застосування логічних блоків Д’єнєша і паличок Х.Кюізенера ( вихователь Осіпова С.А., Марчишина Р.Л.).   Сприяє фомуванню моделей поведінки дошкільників для сталого розвитку впровадження інноваційної технології «Дошкільнятам освіта для сталого розвитку»  Н.Гавриш. Використання системи К.Орфа  « Всесвіт музичних звуків »  на музичних заняттях музичним керівником Синяговською Н.Ю.     гармонійно впливає на всебічний розвиток дошкільнят та розвиток їх творчих здібностей.

З метою виявлення, підтримки та розвитку обдарованості, природних нахилів та здібностей дітей дошкільного віку, забезпечення персонального шляху реалізації особистісного потенціалу вихованців організована гурткова робота. В закладі функціонують:

•  гурток з пошуково – дослідницької діяльності «Чудасія» (вихователі Трачук Т.Г., Шпачинська Ю.А.),
  • гурток художньо – естетичного циклу «Вправні пальчики»(вихователі Барабан Л.М., Творун Л.В.),
  • гурток економічного спрямування « Ми – маленькі економісти» (вихователь Назарчук А.О.),
  • гурток логіко – математичного спрямування « Розумашки»(вихователі Марчишина Р.Л., Осіпова С.А.),
  • музичний гурток «Веселі музиканти» (музичний керівник Синяговська Н.Ю.).                                                                                                                                                                                                        Заняття гуртків розвивають творчі здібності дітей, сприяють розвитку уяви, креативності, природного прагнення виявлення активності.