Про тимчасове призупинення освітнього процесу

в КЗ «ДНЗ №43 ВМР»

      На виконання рішення Вінницької міської комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій(протокол №8 від 11.03.2020р.) на основі Постанови Кабінету Міністрів України від 11.03.2020 р. № 211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»,  інструктивно-рекомендаційного листа Міністерства освіти і науки України від 11.03.2020 р. № 1/9-154,  наказів Департаменту освіти  Вінницької міської ради  «Про тимчасове призупинення освітнього процесу в закладах дошкільної освіти» № 125 від 13.03.2020р., «Про продовження призупинення  освітнього процесу  в закладах дошкільної  освіти»  №138 від 27.03. 2020р., з метою запобігання та недопущення поширення захворювання на корона вірус COVID-19, освітній процес у  комунальному закладі «Дошкільний навчальний заклад № 43 Вінницької міської ради»  призупинено  з 16.03.2020р по 24.04.2020р. (включно).

 

Постанова КМУ від 11.03.2020 р. «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19»

Наказ МОН України від 16.03.2020 р. «ПРО ОРГАНІЗАЦІЙНІ ЗАХОДИ ДЛЯ ЗАПОБІГАННЯ ПОШИРЕННЮ КОРОНАВІРУСУ СOVID-19»

Щодо запобіганню коронавірусу COVID-19

 

 

 

  

  ПАМ’ЯТКА   НАСЕЛЕННЮ

Увага: алергія на холод!

Більшість із нас переко­нані, що алергія — захворювання сезонне й з’являється зазвичай навесні, коли починається цвітіння рослин. Проте майже ніхто не пов’язує появу на тілі почервонін­ня, яке страшенно свер­бить, із холодною порою року. Тим часом, переко­нують фахівці, низькі тем­ператури — теж прово­кують алергію, причому з нею має справу кожен п’ятий українець.

Алергія на низькі температури може вини­кати не тільки взимку, а й улітку, якщо людина, яка схильна до цього захворю­вання, тривалий час пере­буває у приміщенні, де холодніше +4 градусів. Її прояви дуже різноманітні: від легких у вигляді почервоніння відкритих частин тіла чи свербіння до важких, наприклад, набряку Квінке (величез­на кропив’янка) чи бронхоспазму, коли людина починає задихатися. Зро­зуміло, що жартувати з такими речами не можна.

Варто знати

 • З‘ясовуючи причину алергії, треба дотримуватися певних правил — вони стосуються звички одягатися й харчування.
 • Не можна переохолоджувати організм, додатково ослаб­люючи імунну систему, тож одяг мусить бути теплим і зручним, але ні в якому разі не затісним.
 • Одяг краще вибирати не занадто теплий вовняний, який може додатково подразнювати організм, а бавовняний з довгими рукавами.
 • Не слід захоплюватися продуктами, які самі теж здатні викликати алергію (ківі, банани, шоколад, тунець та ін.).
 • Протипоказані й напої, які можуть звужувати судини чи провокують алергію.
 • Не можна після холоду «зігріватися» алкоголем — це тіль­ки додасть проблем.
 • Корисними будуть кисломолочні продукти — за їх допомо­гою у кишечнику створюється середовище, яке попереджує виникнення алергійних реакцій.
 • Якщо ви схильні до алергії на холод, варто користуватися жирним кремом, захищаючи ним руки й обличчя.

Порада. Якщо з приходом зими у вас на тілі виникають безпричинні   почервоніння або висипання, відкладати візит до лікаря не слід!

           

        Навчально  —  методичний   центр   ЦЗ   та   БЖД   Вінницької  області

 

ПІРОТЕХНІКА: 

ЯСКРАВА, АЛЕ  НЕБЕЗПЕЧНА

 

Яскравий вид розваг, такий як запалювання петард, ракет та феєрверків є разом з тим небезпечною та ризикованою справою.  І це не дивно, адже з використанням піротехнічних засобів у небо злітають і вибухають тисячі вогнів. Але, іноді, буває, ці самі вогні  не погаснувши падають на дахи будинків і підпалюють їх, іноді вибухають під ногами перехожих, чи в руках самих підпалювачів.

               

        Тому, задля захисту мирного населення та особистої безпеки якщо ви все ж таки придбали петарди, ракети чи феєрверки або вирішили побути в місцях їхнього масового застосування, суворо дотримуйтесь основних правил безпеки:

 • не купуйте петарди і феєрверки на стихійних ринках, в електричках, в підземних переходах, а тільки в магазинах, що мають держліцензію на продаж піротехніки. Придбана з рук піротехнічна іграшка може розірватися вже у момент підпалу, а як вона діятиме в процесі спалювання порохової суміші – взагалі непередбачувано;
 • не підходьте до місця проведення феєрверку (салюту) ближче ніж на 300 – 400 м;
 • не збирайте залишки ракет, що впали на землю, вони можуть вибухнути прямо у вас в руках, і в жодному разі не кладіть їх до кишені, це може привести до трагічного наслідку;
 • кожен виріб має бути забезпечений докладною інструкцією українською або російською мовою, яка містить обмеження в користуванні за віком (чи можна давати в руки дітям) і правила утилізації;
 • переконайтеся, що термін їх придатності не закінчився. Багато нешкідливих хлопавок після довготривалого зберігання стають смертельно небезпечними;
 • бавлячись з уже купленою піротехнікою, не намагайтеся дізнатися, що у ракети всередині. Не виключено, що ваша цікавість може коштувати вам життя;
 • минайте стороною піротехніку з дефектами. Якщо корпус тріснув, роздувся або видно, що виріб намок, навіть близько до нього не підходьте. Подивіться, чи немає на поверхні ракети сірого або чорного нальоту. У будь-який момент вона може спалахнути від тертя;
 • якщо запальний шнур коротший ніж два сантиметри або зламаний, то після запуску ви не встигнете відбігти на безпечну відстань;
 • піротехніку не можна зберігати без упаковки, в якій вона була продана. А вже тим більше не носіть її в кишенях – суміш, яка містить порох, може від тертя вибухнути, а ви перетворитеся на живий факел;
 • не лягайте спати відразу, якщо спалили в квартирі кілька бенгальських вогнів. Після цих забав у повітрі залишається мало кисню, воно насичується шкідливими продуктами горіння. Тому після забав з вогнем обов’язково провітріть приміщення;
 • не пускайте ракети біля будівель а тим більше всередині них;
 • до будь-якого піротехнічного виробу не можна підходити раніше, ніж через дві хвилини після закінчення його роботи. А до багатозарядних краще не підходити ще довше. До речі, якщо в пристрої закладено більш ніж 90 зарядів, купувати його не радимо. Це вже професійне устаткування. У невмілих руках воно може виявитися дуже небезпечним;
 • піротехніку, яка спрацювала, гасіть, дотримуючись усіх можливих застережних заходів. Найкраще закидати її снігом; у жодному разі не знищуйте непридатні петарди в багатті або в печі. Загальноприйнятий спосіб утилізації піротехніки такий: залийте її водою на дві години і лише після цього викиньте разом із звичайним сміттям.

Навчально  —  методичний   центр   ЦЗ   та   БЖД   Вінницької  області

 

ПАМ’ЯТКА   НАСЕЛЕННЮ

Безпечна новорічна ялинка

     Незабаром Новорічні та Різдвяні свята. Багаторічний  досвід свідчить – більшість надзвичайних ситуацій, зокрема, пожеж, виникають через недотримання елементарних вимог безпеки при влаштуванні    новорічної ялинки, через необережність під час використання різноманітних піротехнічних виробів, через власну недбалість. Щоб уникнути неприємностей під час святкування Новорічних свят Навчально  —  методичний   центр   ЦЗ   та   БЖД   Вінницької  області рекомендує:

 1. Ялинку встановлюйте на стійкій основі: на підставці, в посудині з піском, так, щоб вона не перешкоджала виходу з приміщення (у разі виникнення пожежі або надзвичайної ситуації); знаходилася на відстані не менше півметра від нагрівальних та опалювальних приладів, легкозаймистих матеріалів.
 2. Для освітлення ялинки використовуйте електричні гірлянди лише промислового виробництва. Купуючи гірлянду, заздалегідь перевірте надійність ізоляції та сполучень проводів, переконайтеся, що потужність електролампочок у гірлянді не перевищує 25 Вт.

Підключення гірлянд до мережі повинно виконуватись тільки за допомогою штепсельних з’єднань. Слід завжди пам’ятати, що сама хвоя легкозаймиста. В разі виявлення несправності гірлянди: з’явилося миготіння лампочок, іскріння, сильне нагрівання проводу – негайно вимкніть її. 

 1. Не прикрашайте ялинку целулоїдними, паперовими та іншими легкозаймистими іграшками й прикрасами, а також марлею і ватою, не просоченими вогнезахисною речовиною, не застосовуйте для ілюмінації ялинки свічки.
 2. Не одягайте дітей у маскарадні костюми з легкозаймистих матеріалів. В будь-якому разі не залишайте дітей одних, без нагляду дорослих, у зачинених приміщеннях біля прикрашеної ялинки.
 3. Категорично забороняється користуватися в приміщенні бенгальськими вогнями, феєрверками, хлопавками та будь-якими піротехнічними засобами.

Батьки, ПАМ’ЯТАЙТЕ! В жодному разі не залишайте сірники, запальнички, бенгальські вогники та інші піротехнічні засоби у легкодоступних для дітей місцях, не дозволяйте малюкам самим бавитися з такими іграшками.

При виникненні будь-якої надзвичайної ситуації негайно повідомляйте по телефону «101«

 Відповідно до наказу  Департаменту освіти Вінницької міської ради № 673 від 12.11.2019р. з метою удосконалення  організаційної та практичної роботи з питань безпеки дітей, свідомого та дбайливого ставлення дітей до свого здоров’я, підняття рівня інформаційно-просвітницької роботи з питань забезпечення безпечної життєдіяльності учасників освітнього процесу в період з 18.11.2019  по 22.11.2019 в  закладі проведений Тиждень знань безпеки життєдіяльності.

   Освітній процес в рамках Тижня знань безпеки життєдіяльності проводився згідно організованих тематичних днів: «Дитина на дорозі», «Природні лиха», «Безпека в побуті», «Вогонь і діти», «Обережно, тероризм».В рамках Тижня вихователями усіх вікових груп  проведені цикли тематичних занять та бесід  з вихованцями. Дошкільники закріпили знання та навички поведінки в екстремальних ситуаціях під час моделювання ситуацій. 

     Поповнено та урізноманітнено групові осередки безпеки.

 

     Дієвою формою узагальнення знань про правила безпечної поведінки стало створення колажів,   лепбуків.

Пам’ятка  населенню

Порядок дій у надзвичайних ситуаціх

 

Якщо ви знаходитесь в приміщенні:

 • почувши сигнал «Увага всім!», увімкніть радіо, телевізор;уважно слухайте інформацію про обстановку, рекомендації про порядок дій у даній НС;
 • не користуйтеся без потреби телефоном, щоб не пропустити важливі повідомлення;
 • зберігайте спокій, уникайте паніки, при необхідності надайте допомогу інвалідам, дітям, людям похилого віку;
 •  зачиніть вікна та відійдіть від них подалі;
 • вимкніть електропостачання та газопостачання;
 • зберіть документи, одяг, необхідні речі, медика-менти, продукти харчування, питну воду;
 • перейдіть у безпечне місце, увімкніть приймач, щоб прослухати інформацію щодо подальшого порядку дій.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                         Якщо лихо застало вас на вулиці:
 • почувши сигнал «Увага всім!», прямуйте до найближчої установи чи закладу, де є радіо, телевізор;
 • уважно прослухайте інформацію про обстановку та рекомендації про порядок дій у даній НС;
 • зберігайте спокій, уникайте паніки, дійте, відповідно до отриманих рекомендацій.

  Пам’ятка населенню

  Що робити під час евакуації

  Якщо Ви отримали інформацію про початок евакуації:

   • зберігайте спокій, не панікуйте візьміть документи,  гроші, цінні речі, одяг (по сезону), запас продуктів
   • відключіть електроенергію, газ, воду; погасіть вогонь в печі (каміні)       
   •                                                                                   надайте допомогу в евакуації літнім та тяжкохворим людям
   • закрийте вхідні двері на замок
   • не користуйтесь ліфтом
   • повертайтеся в свою оселю тільки після    дозволу відповідальних за евакуацію осіб.                                                                                                                                                                                  Навчально-методичний   центр   цивільного захисту                                     та безпеки життєдіяльності Вінницької   області

     

На виконання Наказу Департаменту освіти Вінницької міської ради № 581 від 01.10.2019р.

«Про проведення «Тижневика протипожежних заходів» в закладах освіти», з метою вжиття попереджувальних заходів з пожежної безпеки, виконання вимог законодавчих та норматив­них актів з пожежної охорони в період з 07.10.2019р. по 11.10.2019р. проведено «Тижневик протипожежних заходів».

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Обрежно! Вогонь!

 

Щоб не допустити пожежі необхідно виконувати наступні правила пожежної безпеки:

— зберігати сірники в місцях, недоступних дітям;

— не дозволяти дітям розводити багаття;

— не дозволяти самостійно вмикати електронагрівальні прилади;

— не дозволяти користуватися газовими приладами;

— не допускати перегляд телепередач, користування комп’ютером за відсутності дорослих;

— не залишати малолітніх дітей без нагляду;

— не вмикати електроприлади з пошкодженим дротом чи струмоприймачем;

— не нагрівати лаки та фарби на відкритому вогні;

— не заставляти шляхи евакуації (лоджії, балкони, коридори);

— не зберігати на балконах легкозаймисті речовини (бензин, мастила, ацетон);

— не сушити речі над газовою плитою;

— не користуватися саморобними ялинковими гірляндами;

— не влаштовувати піротехнічні заходи з балкону та поряд з будівлею;

Шановні батьки! Ставтеся негативно до дитячих ігор з вогнем!

Роз’яснюйте, що їхні пустощі з вогнем можуть спричинити пожежу, загибель у вогні майна, та людей!

Шановні батьки!

Своїм прикладом навчайте дітей суворому виконанню протипожежних вимог.

Пам’ятайте, що приклад старших є для дітей кращим методом виховання.

При виникненні пожежі негайно викликайте пожежну охорону за телефоном «101».